Tri učiteljice prve 3P mentorice u našoj Školi

U prostoru Odgojno – obrazovnog centra Požeške biskupije od 28. – 30.8.2023. godine održava se prva trodnevna edukacija napredne razine programa zdravstvenog opismenjavanja odgojno-obrazovnih djelatnika u području mentalnog zdravlja djece i mladih (PoMoZi Da) na području Požeško- slavonske županije. Prvu edukaciju u našoj županiji održale su PoMoZi Da edukatorice za našu županiju Ana Matković, naša školska psihologinja, i Nikolina Bodolović, školska psihologinja Katoličke gimnazije.

Nakon završene osnovne razine zdravstvene pismenosti u području mentalnoga zdravlja djece i mladih, tri učiteljice Katoličke osnovne škole u Požegi: Anita Rašić, Barbara Drežnjak i Ivana Mršić završile su i naprednu razinu edukacije PoMoZi Da te postale 3P mentorice. Time postaju dio mreže odgojno-obrazovnih djelatnika koji su dobili osnovna znanja i vještine pružanja psihološke prve pomoći djeci i mladima s depresivno-anksioznim problemima.

Osnaženi u području pružanja psihološke prve pomoći nastojat ćemo kvalitetnije pristupati problematici mentalnog zdravlja kod djece i mladih te ih učiti važnim životnim vještinama.