Povijest

Zgrada naše Škole izgrađena je 1877., a u njoj je prije nas bila Gimnazija Požega, koju su osnovali isusovci još davne 1699. godine.

Dana 7. rujna 2009. započela je s radom Katolička osnovna škola u Požegi.

Naša „drevna ljepotica“ temeljito je obnovljena i opremljena tijekom posljednjih nekoliko godina, a zadnja je obnovljena, točnije ponovo izgrađena športska dvorana iznad koje se nalazi još i nekoliko novih učionica kao i školska kapelica.

Prostor naše Škole, nalazi se u prizemlju i prvom katu, informatički kabinet, kao i kabinet za fiziku, kemiju i biologiju nalaze se na drugom katu dok su se knjižnica i zbornica smjestile u potkrvlju gdje se nalzi i ured ravnatelja, tajništvo i računovodstvo.

Vidljivo je da su ovo prostori gdje su vjera i obrazovanje stoljećima stajale jedno uz drugo i još odavnina označavale povijest požeškog i šireg kraja.