Misom započeli proslavu 10. obljetnice i dana Katoličke osnovne škole

U predvečerje blagdana sv. Josipa, 18. ožujka 2019. u požeškoj stolnoj crkvi sv. Terezije Avilske dijecezanski biskup i osnivač Katoličke osnovne škole u Požegi dr. Antun Škvorčević predvodio je misno slavlje prigodom 10. obljetnice i dana Škole. U koncelebraciji su bili svečenici Katedralnog ariđakonata na čelu s prvim ravnateljem naše Škole, prepoštom Stolnog kaptola i predstojnikom Ureda za katoličke škole pri HBK, preč. Ivicom Žuljevićem, zatim drugim ravnateljem vlč. Želimirom Žuljevićem te našim vjeroučiteljima vlč. Ivicom Bošnjakom i vlč. Marijanom Pavelićem.

Na početku misnog slavlja biskup je pozdravio prisutne, napose učenike, roditelje i djelatnike Katoličke osnovne škole na čelu s ravnateljem prof. Franom Barišićem, istaknuvši veliku radost što je prije deset godina, na samog Svetog Josipa potpisao odluku o osnivanju Katoličke osnovne škole u Požegi.

U homiliji je biskup napomenuo kako školu čine učenici, roditelji i djelatnici da da je ona osnovana s vizijom da djecu prvenstveno odgaja u dobre ljude kako bi oni, uz onaj prirodni rast u visinu, postali veliki ljudi, ljudi velika srca koje slijedi Boga. Potom je objasnio kako je za rast osim sunca i vode potrebna i Tišina. Objasnio je da zrno klija i klas dozrijeva u tišini. Ponekad je potrebno zastati i saslušati tišinu svoga srca jer se u njoj najbolje razumije Bog. Upravo je sv. Josip bio čovjek tišine, koji nije dizao buku saznavši za Marijino Bezgriješno začeće, nego je u tišini svoga srca osluškivao i slijedio volju Božju. Poželio je da svi postanemo veliki ljudi i ljudi tišine kakav je bio i sveti Josip te je na sve zazvao njegov zagovor.
Na koncu misnog slavlja biskup Antun je čestitao učenicima, roditeljima i djelatnicima 10. obljetnicu i dan Škole istaknuvši nadu da ćemo svi zajedno doživjeti još mnogo plodnih i duhom, a i znanjem godišnjica Katoličke osnovne škole u Požegi.

Potom su učenici uputili biskupu zahvalu što bdije nad njihovim odgojno-obrazovnim nastojanjima te su mu predali, simbolično, buket bijelih ljiljana.
Misno slavlje je pjesmom animirao zbor učenika naše Škole pod vodstvom prof. Ljube Šolić. Prvo čitanje je pročitao Jure Šain, otac našega učenika Ivana i učenice Ane, a drugo je pročitala naša pedagoginja Draženka Rotim. Psalam su vrsno otpjevale učenice Marta Morvaj i Marija Đurović, a molitve vjernika su uputili učiteljica Ivana Mršić te naš slavljenik, prof. Josip Blagojević.

Neka cijelu Školu prati zagovor svetoga Josipa kako bi ovo prvo desetljeće bilo samo zrno pjeska na pješčanoj obali mora čijom smo pučinom svi zajedno zaplovili. DUC IN ALTUM!