Zadruga ide na državno

7. županijska smotra učeničkih zadruga Požeško-slavonske županije na kojoj je sudjelovalo 11 učeničkih zadruga održana je 5. svibnja, a domaćin je bila naša Katolička osnovna škola u Požegi. Naše domaćinstvo otvorili su mali zboraši pod vodstvom prof. Valentine Šmitpeter i glumici učiteljice Anite Rašić.

Odlukom komisije, na Državnu smotru učeničkih zadruga odlaze učenička Zadruga „Pčelice“ (Osnovna škola Antuna Kanižlića) te naša učenička Zadruga „Sveti Josip“ (osvojeno 1. i 2. mjesto).

Ovim putem želimo pohvaliti sve učenike i njihove mentore za uloženi trudu i rad tijekom cijele godine, ali i za jučerašnje sudjelovanje i predstavljanje svoje škole i zadruge. Posebno čestitamo učenicima koji čine našu zadrugu te profesoricama Žani Kajinić i Mirni Puđa!

Svoje radove su prikazali: UZ „Mladost“, UZ “Banovac“, UZ „Cucurbita“, UZ „Lipa“, UZ „Neven“, UZ „Sveti Josip“, UZ „Pčelice“, UZ „Per aspera ad astra“, UZ „Srednja škola Pakrac“, UZ „Trenk“ te UZ „Vitez“.
Osim 11 učeničkih zadruga iz naše županije, čast nam je bila ugostiti učeničke zadruge katoličkih škola iz Novske, Virovitice i Šibenika.