Obilježavamo godinu posvećenu zaštitniku naše Škole

Papa Franjo je nedavno proglasio Godinu svetog Josipa, a obzirom da je on zaštitnik naše Škole, želimo ju na poseban način obilježiti. Devet tjedana koji prethode blagdanu Svetog Josipa, obilježit ćemo aktivnostima pomoću kojih će naši učenici bolje upoznati ovog sveca.

(1) Devetnicu su molitvom i izradom panoa “Sveti Josip u mom srcu” započeli učenici prvih razreda s vjeroučiteljicom Jasnom. Ona im je čitala tekst o svetom Josipu, nakon toga su razgovarali, a zatim i napisali molitve koje su izložili u svojoj učionici.

(2) Upoznavanje svetog Josipa su u drugom tjednu nastavili učenici trećih razreda. U bilježnicu su zapisali vrline koje su ga krasile, a na papir molitve kojima su ukrasili razredni “Prozor svetog Josipa”.

(3) Vrline svetog Josipa su učenici drugih razreda naučili, a zatim i prepoznali u sebi. Zapisali su ih i izradili pano koji će ih podsjećati koliko su slični ovom dragom svecu.