MILIJUN DJECE MOLI ZAJEDNO!

Međunarodna katolička pastoralna dobrotvorna organizacija i Papinska zaklada Pomoć Crkvi u nevolji (ACN International) 18. listopada ove godine pozvala je župe, vrtiće, škole i obitelji da se pridruže godišnjoj molitvenoj inicijativi “Milijun djece koja mole krunicu”. Molitva je s nadom za mir i jedinstvo u cijelom svijetu, koja u isto vrijeme potiče djecu i mlade da traže pomoć i podršku u Bogu u teškim vremenima.

Učenici naše Škole su u svojim domovima te u školskoj kapeli (5.a i 6.b) molitvom krunice povezali Školu s milijun druge djece koja su diljem svijeta u isto vrijeme molila. Ove godine inicijativa se fokusira na osobu svetog Josipa, zaštitnika naše škole i sveopće Crkve, za nas izvrstan primjer kako Bog može sve okrenuti na dobro kroz našu molitvu, našu vjernost i poslušnost svojoj riječi.