Adventski kalendar

Tijekom ovog došašća, trudimo se o sebi i drugima brinuti na tjelesnom, osjećajnom i duhovnom području, stoga su naši učenici izradili adventske kalendare iz kojih neće izvlačiti čokoladice, nego zadatke. Učenici koji su bili najmaštovitiji u izradi kalendara te su se pobrinuli da u njemu zastupe aktivnosti i za zdravlje tijela, poticanje lijepih osjećaja i djela te vrlina i kreposti, učenici su 1.b (kategorija: razredna nastava) i 6.b razreda (kategorija: predmetna nastava).

Oni će biti simbolično nagrađeni, iako su nam već i sami pokazali da su im najveća nagrada dobra djela koja čine, a sami su si ih “zadali”. Ponosimo se svim našim učenicima zbog svake lijepe riječi, svake molitve, svake dobronamjerne geste koju čine i inače, a osobito sada u vrijeme došašća. Nadalje, potičemo sve na ustrajnost pri izvršavanju “zadataka” jer ćete iskazivanjem blizine čovjeku, otvoriti srce i iskusiti blizinu Djetešca koje dolazi.