Izvrstan uspjeh na Dabru

Naši učenici su i ove godine sudjelovali na natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Cilj natjecanja je učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova, nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji informatiku čine uzbudljivom. Dabar se realizira online natjecanjem koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja uključujući i one iz Hrvatske.
Naši su učenici sudjelovali u više kategorija i postigli izvrstan uspjeh svrstavajući se među 10% najboljih rezultata u državi.
U kategoriji MiliDabar među 10 % najboljih rezultata su:
Karla Raguž
Ivan Rozman
Tea Pačarek
U kategoriji KiloDabar među 10 % najboljih rezultata su:
Jakov Brus Škrljac
Karlo Šutalo
Mihael Orešković
U kategoriji MegaDabar među 10 % najboljih rezultata su:
Damjan Leko
Maja Đurić
Anja Puljašić
Jura Milevoj
Čestitamo našim učenicima i njihovom mentoru prof. Daliboru Starčeviću!